Форум трейдеров » Начинающим трейдерам » Profitable forex strategy. + 1000% of the profit!
+ Подписаться
  1. 7
    Комментарии
    6
    Темы
    0
    Репутация Pro

Новичок

1 Медалей

Profitable forex strategy. + 1000% of the profit!

I am telling you about a very profitable trading strategy. Over the past month and a half, I have earned more than $ 12,000 on EURUSD. At the same time, the initial deposit was $ 210. How much is the profit earned, you can count yourself. Next, I ordered programmers to write an indicator based on my strategy. The indicator I called Forex Gump Pro. You can download it from the link https://www.mql5.com/en/market/product/26943 The essence of trading with Forex Gump Pro is very simple. It is necessary to open orders when the indicator shows the arrow and close the department when the indicator draws a yellow cross. As you can see, it's very simple. I recommend testing the indicator on a pair of EURUSD, but you can try testing in other currency pairs. Recently I wrote a trader that, with the help of Forex Gump Pro on Bitcoin, from made more than $ 7500 of profit. I have not tried to trade on Bitcoin, so I will not argue.
    Download indicator Forex Gump Pro you can follow the link https://www.mql5.com/en/market/product/26943

Недоступно! Pro 0
    Поделиться
    Просмотров: 1,948
  2. 42
    Комментарии
    0
    Темы
    0
    Репутация Pro

Новичок
    Торговый робот Prototype TR-320 это не зависимый эксперт в торговли на рынке форекс. Его особенность заключается в том, что он полностью независим!

Торговля может вестись у любого брокера на любом счету. Нет предпочтений к определённым брокерам, как раз это мне и нравится.

Можно спокойно ставить куда угодно и он будет отлично работать, конечно главное чтобы терминал был МТ4.

Сова работает в паре с 2 индикаторами, которые дают роботу сигналы на вход в рынок. Его код очень легок и чист, это способствует моментальному открытию и закрытию сделок!

В общем ничего лишнего! Я тестировал его целый месяц и наконец меня все полностью устроило, теперь стоит на реальном счету и показывает хорошую статистику!)

Если кому действительно будет интересно попробовать эту сову, то вот ссылочка на скачивание - ibays.ru.

Вверх
РегистрацияX

чтобы писать, читать, комментировать